הרמה לגובה

מנופים מתרוממים בכל מקום ברחבי הארץ ואנחנו שואלים את עצמנו למה זקוקים לכל כך הרבה הרמה לגובה, כאשר לא בכל מקום בונים. מנופים הם חלק בלתי נפרד מתחומים רבים במשק, ורצוי לדעת מהם ומתי נזדקק להם. זה יכול לקרות במהלך פעולה פשוטה כמו הובלת דירה, למשל. לכל מעבר דירה יש את הפוטנציאל להגיע למצב שבו יצטרכו להשתמש בציוד מיוחד כמו מנוף לצורך הורדת התכולה והעמסתה מחדש בדירה החדשה. תופתעו לגלות עד כמה זה נפוץ כיום.

מנופים הם לא רק מה שחשבתם

מנופים רבים הם כבר מזמן לא מה שחשבנו, כאשר הפונקציה של הרמה לגובה נמצאת גם במלגזות וברכב צמ"ה בגבהים קטנים יותר. אנחנו נעזרים יורת ויותר ברכב כזה משום שכבר לא מסכנים חיי אדם ולא מתפשרים על איכות העבודה. מכיוון שיש היום יותר דרישה במחסנים להרמת משטחים או כשיש גם אתרי בנייה של מגדלים ורבי קומות, הרבה יותר נפוץ לראות מנופים נמצאים כמעט בכל פינה ובכל ענף, מהנמלים והמחסנים של הקניות שלנו באינטרנט ועד אתרי בנייה.

הובלות דירה

הענף הנפוץ והיומי ביותר שאנחנו נתקלים בו במנופים הוא הובלות הדירה. יש לא מעט יתרונות לכך שמובילים מעדיפים להשתמש במנופים בגבהים שונים. יש להם יורת שליטה בתוצאה של הורדת רכוש והעלאתו לכל קומה, והם גם עושים זאת מהר ובטוח יותר. זה חוסך פגיעות בנפש וברכוש ועוזר להם לשמור על בריאות הגב והשלד, כשבה בעת הם מצליחים להוריד יותר תכולה בבטחה מבלי לסכן אותה, וגם להעלות אותה לדירה החדשה. כל זה נעשה מהר יותר לשביעות רצון הלקוחות.

מתי מנוף משמש להעברת דירה?

יש לא מעט רבי קומות בישראל וזהו מצב שלא היה כזה בעבר. יש היום שכונות חדשות רבות ויש מתחמי משרדים שנישאים לגובה רב, ומגדלים שקמים במקום בניינים שנהרסים באמצע העיר באזורים ותיקים. כלומר, מה שאי אפשר להעביר במעלית יעבירו במנוף. קחו בחשבון גם שמעלית אינה הפתרון גם במקומות שבהם יש 4 קומות ומעלה, לאו דווקא בגורדי שחקים. הסיבה היא שמעליות אינן מותאמות תמיד למשא כבד ורוב ועדי הבניינים מסרבים להתיר הובלה של תכולת דירה במעליות כאלה.

להעביר ציוד מיוחד

כשיש טלוויזיות גדולות במיוחד, או מקררים ענקיים מהסוג שרגילים להשתמש בהם היום, ברור שאי אפשר לגרור דבר כזה במדרגות. כשאין גם מעלית שמתאימה לכך, הפתרון היחיד הוא להעלות זאת על רמפה מיוחדת שנישאת על גבי מנוף. זוהי בדיוק עבודת הרמה לגובה מהסוג שנחוץ לו עובד מיומן ושכירת מנוף מתאים. לשם כך יש לשכור חברת הולבות דירה שיודעת לעבוד עם זה ושוכרת את הציוד והמפעיל הנכון. המחיר לא חייב להיות יקר בהכרח, אבל הוא יהיה תוספת למחיר ההובלה.

הרמת רהיטים לגובה רב

לפעמים אנחנו רואים דווקא הובלת רהיטים לגובה רב משום שאי אפשר להוביל אותם בחלקים. זה נכון במיוחד לגבי רהיטים עתיקים שהייחוד שלהם הוא בצורת ההרכבה העתיקה שלהם. אותם אי אפשר לפרק ולהעביר במדרגות או במעלית. להם אפשרית הובלה רק ברמפה על גבי מנוף, שמוביל אותם למעלה ושומר עליהם מפני נזק. כל העברה כזאת שחושפת רהיטים ותכולה יקרה לפגיעה במדרגות או במעלית אינה רצויה. לכן, מנופים עדיפים להובלת ציוד יקר שאתם רוצים לשמור עליו.

מיומנות עבודה

כדי לעבוד עם מנוף שעושה עבודה מדויקת ומורכבת בגבהים יש לרכוש מיומנויות ולהכשיר את עצמכם. את זה עושים רק בקורסים שמפוקחים על ידי משרד התמ"ת ואי אפשר לעקוף את הליכי הרישוי. זה נשמע טריוויאלי ומובן מאליו, אבל כשאנחנו שומעים על עוד ועוד תאונות מנוף ואנשים שמקפחים את חייהם, זה כבר נראה כמו אזהרה שאי אפשר לוותר עליה. לא עולים על מנוף ולא עושים עבודות לגובה מבלי לעבור קורס ולקבל רישיונות לכך. המחיר הנורא הוא אובדן חיי אדם.

מנופים בנמלים

סוג נוסף של עבודת הרמה לגובה שדורשת מיומנות ומקצועיות רבה הוא עבודת המנופאים בנמלים. שם, נדרשת יכולת ניווט אפילו גבוהה יותר ממנוף שניצב ליד דירה ורק מוריד ומעלה את הרמפה עם תכולת הבית. כאן מדובר בנסיעה של המנוף לפעמים ובהובלה של מכולות שנישאות באוויר לעבר האנייה והורדתן לסיפון. שם קבלים אותן הפועלים והסבלים שמכוונים את המנופאי מלמטה. את המכולות האלה גם פורקים מהאנייה ישירות למחסנים בנמל, וזה דורש שליטה מוחלטת במנוף.

מנופים להשכרה או למכירה

אחת ההתלבטויות של אנשים שזקוקים למנופים היא האם לשכור אותם או לקנות, והשיקול הוא אך ורק תדירות השימוש בהם והצורך לתחזק אותם. גם אם אתם משתמשים בהם הרבה, יכול להיות שהפתרון שלכם הוא חברה שמשכירה מנופים ודואגת לתחזוקה הנאותה שלהם. זה מבטיח לכם שתמיד תקבלו מנוף שנמצא במצב מכני מצוין וללא תקלות וכשלים. זה מבטיח לכם לא רק פעילות תקינה כי אם גם חיסכון ניכר בעלויות על תיקונים ועל חלפים. זה המקום לעשות את השיקול שלכם.

מנופים בתעשייה

יש אין ספור מפעלים ומתחמי תעשייה שבהם זקוקים למנופים מסוגים שונים. גם להם נחוץ אישור ורישוי מוסמך בלבד ואי אפשר להניף לגובה מטר אחד אפילו בלי הסמכה ראויה. אפשר למצוא את המלגזות והציוד הזה במחסנים שלהם וגם בשטח המפעלים, ובזכותם אפשר לשנע סחורות וציוד, חומרי גלם ומשטחים שנחוצים לצורך ביצוע העבודה. הציוד הזה מצריך הכשרת כוח אדם מקצועי, ולא תמיד אפשר למצוא עובדים מתאימים למרות השכר הנאות וההטבות.

מנופים ומחסנים

השגשוג הכלכלי הרב מביא לידי כך שאנחנו מציפים את אתרי הקניות ומזמינים הרבה דברים מכל העולם. מוצרים וקניות הם העתיד ואנחנו נהנים מצרכנות בינלאומית בקלות. לכל המקומות האלה יש משהו במשותף – מישהו צריך לייצר את זה, לאחסן את החומרים והמכשירים, להוביל את התוצרת לנמלים ולשנע אותם למכולות ולאניות. בכל אחת מנקודות המפגש האלה מוצאים מנופים ומנופאים שמפעילים אותם. אותם אנשים מבטיחים שיהיה לנו כל מה שהזמנו בזמן ויגיע אלינו בשלום.

מחסנים והאנגרים כמענה לצרכנות

המוצרים הרבים שאנחנו רוכשים בארצות הברית ובסין מגיעים בסופו של דבר למחסנים. יש שני סוגי מחסנים שאנחנו רגילים לראות – אלה שמאחסנים בשלב ראשון את המכולות והמוצרים שאנחנו מזמינים והם מגיעים ארצה לנמל, והמחסנים שנקראים מרלוגים והם הכתובת הסופית שלהם, לפני ההפצה. להם נחוצים מנופים משום שהיום מחסנים עצומים אלה בנויים בגובה רב. יש שם רמפות וקומות רבות שמצריכות מנוף כדי להרים אליהן משטחים לאחסון בגובה רב לניצול החלל במלואו.

סידור סחורות במחסנים על ידי רמפות

סידור הסחורות במחסנים אלה מחייב כוח אדם שמוכשר לעבוד עם מנופים מיוחדים ובדרגת תחכום גבוהה. הרמה לגובה יכולה להיעשות גם בעזרת רמפות מיוחדות וגם בעזרת מנופים, ולכן יש עבודה מורכבת ועדינה שמחייבת שליטה מוחלטת במחשוב ובמכניקה ובקואורדינציה של הרמת המשטחים והנפתם לגובה. כך אנחנו יכולים לאחסן את החפצים הרבים שאנחנו צורכים ומחכים לנו במחסנים כאלה. להם זה חשוב להעביר נכון את המשטחים הגדולים האלה לכל מקום בשלום ומבלי לפגוע ולהיפגע, ולנו זה חשוב שמה ששילמנו עליו יגיע בשלום.

הרמה לגובה

מנופים מתרוממים בכל מקום ברחבי הארץ ואנחנו שואלים את עצמנו למה זקוקים לכל כך הרבה הרמה לגובה, כאשר לא בכל מקום בונים. מנופים הם חלק

מנוף הרמה מחיר נוח לכל מטרה

מנופים על כל התצורות שלהם הם המתקנים הכי נראים בשטח בכל מקום כמעט, ובמיוחד באתרי בנייה ובמחסנים שונים. אלא שהם נדרשים גם למטרות טריוויאליות יותר

הרמה לגובה

מנופים מתרוממים בכל מקום ברחבי הארץ ואנחנו שואלים את עצמנו למה זקוקים לכל כך הרבה הרמה לגובה, כאשר לא בכל מקום בונים. מנופים הם חלק

מנוף הרמה מחיר נוח לכל מטרה

מנופים על כל התצורות שלהם הם המתקנים הכי נראים בשטח בכל מקום כמעט, ובמיוחד באתרי בנייה ובמחסנים שונים. אלא שהם נדרשים גם למטרות טריוויאליות יותר

מחיר מנוף להעברת דירה

ככל שמתרבים הבניינים רבי הקומות ברחבי ארצנו, כך גם גובר הצורך בשימוש במנופים כדי להעביר את תכולת הדירה. הבניינים הגבוהים מציבים אתגרים למובילי דירה מקשים

דרושים מנופאים בנמל

בשנים האחרונות הופנתה תשומת לב מיוחדת לתפקידם של מנופאים בכלל, ושל מנופאים בנמל בפרט. הנמלים מלאים בציוד הרמה והנפה כבד שיש להפעילו על ידי כוח

השכרת משאית ליום

לרבים נוח הרבה יותר לדאוג לעצמם כאשר מדובר במשימות כמו העברת מטענים או דירה, מבלי להיעזר באנשי מקצוע. להם נועדה השכרת משאית ליום כדי שיוכלו

השכרת משאית קטנה

בארה"ב ובמקומות אחרים בעולם נהוג להשכיר משאיות ורכב מסחרי בגדלים שונים לאנשים פרטיים גם לצורך שינוע עצמי של תכולת הדירה שלהם. זוהי יוזמה יפה שמרחיבה